TJS Straník – Žilina 2:4 (1:2)

Tým dorostenců TJS Straník přivítal na svém hřišti v derby tým Žiliny. Bohužel opět se tým nesešel kompletní, když někteří hráči nedorazili vůbec, někteří kvůli zápasu mužu seděli jen na tribuně nebo jim nedovolilo zranění hrát. I přes citelné ztráty se nakonec v devíti hráčích v poli uhrál docela solidní výsledek.

Zápas začal špatně pro domácí, když soupeř ihned využil početní převahy a soupeře rychlými přihrávkamí dokonale rozložil a uběhal. Jenomže střelci nebyli až tak úspěšní. nakonec ale přece jen hosté gól vstřelili, když se za obranu dostal útočník hostí, který sám před brankářem neměl větší problém rozvlnit síť. Po prvním gólu se domácí více zatáhli do obrany aby předešli případnému debaklu, nicméně rychle na to přišel druhý gól v domácí síti. Rohový kop směřující do brány brankář podběhl, poté se Sváček již za brankovou čárou neúspěšně snažil odkopnout míč. Po druhém gólu ovšem začali i domácí vystrkovat své útočné růžky, když po rychlých brejcích buďto zůstaly šance neproměněné nebo hosté sahali k faulům. Po jednom takovém se až do vápna dostal V.Váhala, obránce hostů zasáhl skluzem až hráče, takže přišel pokutový kop. Míč na značku penalty si postavil Sváček, a i když brankář vystihl směr střely, natahoval se marně. V poslední pětiminutovce se domácí i odhodlali k trvalejším,u tlaku, a soupeř si najednou nevěděl rady. Škoda že taková hra vydržela domácím jen pár minut.

Druhý poločas začal pro hosty opoznání lépe a s pozměněným rozestavením se i lépe bránili. I když měli hosté trvalou územní převahu, domácí nebezpěčně kontrovali rychlými breejky. Po jednom takovém přišel další zákrok v pokutovém území za hranou fotbalových pravidel – musela tedy následovat penalta. K té se opět postavil Sváček, Brankář šel tentokrát na druhou stranu než směřovala střela, skóre tak bylo srovnáno na 2:2. Krátce na to ovšem přišlo zaváhání celé obranné fáze domácích. Hosté vybojovali míč na pravé straně, kde se dvěmi rychlými přihrávkami dostali až k pokutovému území, což následoval přesný centr na hlavičku hostujícího útočníka – 2:3. Po obdrženém gólu se snažili i domácí ještě s výsledkem něco udělat, ale síly v náročném utkání docházely velice rychle, navíc když soupeř měl dva hráče navíc. I tak tým Žiliny začal kouskovat hru a místy už i zdržovat, s čímž domácí moc nenadělali. Nakonec přišel ještě jeden gól do domácí sítě, když přímý kop z dobrých třiceti metrů nedokázal domácí brankář zkrotit.

Dorost TJS Straník si tak přpsal již druhou prohru. Zatímco minulý rok bylo Stranické hřiště v soutži dorostenců téměř nedobytnou tvrzí, v nové sezóně si zde týmy odvážejí bbody velcie snadno.

Rozhodčí: Mikolanda
Branky: Sváček 2x
Rubrika: Aktuality.