8. místo

Dorostenci TJS Straník přijali pozvání na halový turnaj a na vlastní náklady se vydali vstříc zápasům ve skupině. TJS Straník se dostal do šestičlenné skupiny, ve které také byl domácí oddíl FC Kopřivnice (krajská soutěž), dále pak TJ Mořkov (okresní přebor), TJ Studénka(okresní přebor), TJ Lubina(okresní soutěž) a TJ Heřmanice (krajský přebor). Podle účastníku skupiny tedy měl být Straník společně s Lubinou papírově nejslabším mužstvem skupiny.

První zápas sehrál TJS Straník proti třetímu celku okresního přeboru, TJ Mořkov. Zápas pro hráče TJS Straník nezačal dobře, když rychle prohrávali 0:2. Naštěstí se po brankách Hejkala, Sváčka a Turanského podařilo vývoj otočit na stav 3:2. Hosté sice ještě stačili srovnat krok, ovšem po dalším gólu Hejkala již bylo jasné o vítězi utkání.

K dalšímu zápasu nastoupil TJS Straník proti velkému favoritovi turnaje, domácí Kopřivnici. Bezzubý výkon domácích bohužel stačil k vítězství 2:0, když se Kopřivnice dostala pouze k dvoum střelám a po celý zápas byla slabším týmem.  Bohužel Straník nedokázal využít svých příležitostí, a že jich nebylo málo. V konečném zůčtování Kopřivnice obsadila poslední místo se ziskem pouchých tří bodů …

Třetí zápas čekal TJS Straník jediný tým hrající stejnou soutěž, TJ Lubina. Bohužel ani v tomto zápase se nepodařilo hráčům TJS Straník vyhrát. Konečné skóre zápasu bylo 1:2 ve prospěch Lubiny, jedinou branku utkání vsítil Hejkal,

K předposlednímu zápasu nastupoval TJS Straník s vědomím, že jestli chce postoupit do boje o finále, musí poslední dva zápasy vítězně zvládnout. V tomto zápase čekal hráče TJS Straník soupěř ze Studánky. Soupěř se, jak už bylo v zápasech Straníku zvykem, dostal rychle do vedení. Ovšem hosté rychle vyrovanli zásluhou proměněné penalty Hejkala. Další,vítězný gól, vsítil Turanský. TJS Straník přehrál Studénkuu 2:1.

Poslední zápas ve skupině čekal hráče TJS Straník soupěř z Heřmanic, účastník krajského přeboru. V tomto zápase šlo o všeechno, vítěz postupoval do semifinále, remíza k postupu stačila Heřmanicím. TJS Straník opět do utkání vstoupil levou nohou, když rychle prohrával 0:1. Naštěstí se povedlo rychlé vyrovnání po brance Hejkala. Straník se vzápětí dostal do vedení zásluhouu branky Pleška. Ovšem Heřmanicím se po velkém útočném tlaku podařilo srovnat krok na 2:2. Poté ovšem přišla velké chvíle Hejkala, kdy pravděpodobně nejhezčím gólem turnaje dostal Straník opět do vedení – po vysoké přihrávce Pleška si zpracoval míč a úkázkovými nůžkami nedal brankáři šanci. Do konce zbývaly dvě minuty. Bohužel TJS Straník doplatil na nekoncentrovanost, když po rychle rozehraném rohuu opět soupeř srovnal skóre na .. Další branka již nepadla.

TJS Straník tak nedosáhl na brány semifinálových bojů, i když byly proklatě blízko. Nakonec sehrál TJS Straník zápas o sedmé místo, ve kterém už téměř o nic nešlo a zápas bez náboje dokázala vyhrát Kopřivnice „B“ 2:1. Za Straník opět skóroval Hejkal.

TJS Straník tedy obsadil konečné osmé místo.

Rubrika: Aktuality.